8 Nisan 2018 Blog

40. Gün

İlk doğduğumda doktorların yaşamaz dedikleri minik Yunus’u nefesinle ısıtarak büyüttün. 39 yılımızı gün be gün beraber geçirdik.

27.02.2018 Salı günü hayatta beni bir başıma bırakıp gittin. Dedemi kaybettiğimde de çok ağladım ama sen vardın. Bana bize güç verdin. Her zaman olduğun gibi umut oldun. Ama şimdi kalakaldım hayatın tam ortasında.

40 Gündür neler yaptın dersen;

Çok ağladım, bazen belli ettim bazen belli etmedim ama gözümün yaşı hiç durmuyor. İlk günler ev kalabalıktı. Ağlayanlar sızlayanlarla dolup taştı. günler geçtikçe azaldı. 6-7 gün sonra herkes gitti.

Sana mı münker nekir geldi, yoksa bana mı bilmiyorum. Kalakalmışlığın en sessizliğinde, yalnızlığın taa dibinde günler günleri devirdi. Her gün işe giderken o kapının önünden geçmek, o düştüğün merdivenlere basmak beni ölümden beter etti-ediyor-etmekte ve edecek.

İşe gittim, yemek yedim, çay içtim. Denize taş attım, otobüse bindim. uyudum, uyandım, arabamı sattım. Hani bir gün akşam yemeğinde, sıcak tavanın kenarına değip büzüşerek yırtılan keten tohumu torbam vardı ya.. sen onu 4-5 dk. sabırla bağlamaya çalışmıştın. Bende gizliden videoya almıştım 🙂 ben o videoyu yüzlerce defa izledim. Kuran okudum. Namaz kıldım. Hep dua ettim. ama hiç unutamadım. Eve her geldiğimde o kapıdan geçerek gitmek her gün kafama silah sıkmak gibi geldi bana.

Konuştukça daha çok özlersin, o yüzden sus dediler. Ama ben sustukça daha çok ağlıyorum.

Artık kimseye “Şeker” demiyorum. Kapıya gelip İyyoo İyyooo diye bağırmıyorum. Kendi yumurtamı kendim haşlıyor, kendi yemeğimi kendim hazırlayıp yiyorum. Ama tıpkı senin kuralların ile ve sen varmışsın gibi.

Senin yokluğunda hayatımda ki tek değişen şey 39 yıllık kocaman bir boşluk. Birbirimize adanmış bir hayatın geri kalanını yalnız geçirmek ne kadar zor olduğunu kalan ömrümüzü yaşayarak göreceğiz.

Sevgili Dedem ve Sevgili Babannem.. Rabbim sizlere rahmetiyle ile muamele etsin.

Yorum yazın

9
10
9
Kategori
Yazı
Yorum
Profile

Yunus Yoğurtçu

Çok kalabalık bir şehirde yaşıyorum. Tarihi dokusu ve dünya üzerindeki konumuyla insanın sınırlarını zorlayan bir şehir >>